niedziela, 29 maja 2016

F A S O L A

 Witam. Bardzo często przyrządzam fasolę, tylko ja staram się ją najczęściej kiełkować.
  W moim jadłospisie jest bardzo często.Weki z fasolą używam do sporządzenia :fasolki po bretońsku, sałatki jarzynowej, barszczu ukraińskiego,kotlety z fasoli i inne.


"Fasolę można jeść przez cały rok, choć najsmaczniejsza jest jesienią i zimą. W tym czasie, kiedy nie ma świeżych warzyw, fasola dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Fasola dotarła do Europy dzięki Kolumbowi. Obecnie uprawiana jest na całym świecie. Doceniono ją jako źródło białka, witamin i składników mineralnych. Zetknąć się można z ponad 20 gatunkami fasoli. 

Skiełkowana  fasola.
   Wartości 


odżywcze fasoli
Fasola jest źródłem odżywczego białka, w którym znajdują się duże ilości lizyny. Lizyna jest potrzebna organizmowi do produkcji karnityny. Karnityna z kolei wykazuje korzystne działanie na organizm – wzmacnia serce, zapobiega chorobie niedokrwiennej, a także przeciwdziała zawałowi. Fasola powinna znaleźć się w diecie osób, które często jedzą mięso, ryby, jaja i produkty zbożowe – pokarmy kwasotwórcze. Białko fasoli jest zasadotwórcze, w związku z czym pozwala zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Fasola zmniejsza wydzielanie kwasów żołądkowych. Dlatego też jest szczególnie cenna dla osób cierpiących na nadkwasotę i zgagę.



             Zawekowana skiełkowana fasola.
Jak wiad0mo, najlepszym dostarczycielem białka do organizmu jest mięso. Ale czy naprawdę? Białko zwierzęce przyspiesza utratę wapnia z moczem. Tymczasem białko roślinne z fasoli nie ma takiego działania. W związku z tym fasola jest polecana w profilaktyce osteoporozy. W fasoli znajdują się węglowodany i tłuszcze. Dlatego też jest ona trochę kaloryczna (100 g – 290 kcal). Jednak tłuszcze to w większości nienasycone kwasy tłuszczowe, które zabijają zły cholesterol, a podnoszą poziom dobrego. Fasola zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu i zakrzepom.
Znajdująca się w fasoli lecytyna wpływa korzystnie na tkankę nerwową i mózg, poprawia koncentrację oraz zwiększa pamięć. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w fasoli pomagają rozpuszczać witaminę Awitaminę D, witaminę E,witaminę K. W fasoli ukryte są witaminy z grupy B oraz witamina E. Poza tym fasola jest bogata w fosfor, potas, magnez, wapń i żelazo. W fasoli znajdują się lignany, które zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych."
http://jejswiat.pl/1359,wlasciwosci-fasoli

 Pozdrawiam serdecznie.

sobota, 21 maja 2016

Jonizator wody alkalicznej i generator srebra koloidalnego.


Witam. Jonizator wody alkalicznej i generator srebra koloidalnego zakupiłam 7 marca  b.r.
Jestem zachwycona tym zakupem. W moim życiu, jak pamiętam byłam jeszcze tylko zachwycona  sokami- prowadząc pijalnię świeżych soków owocowo warzywnych przeszło 20 lat temu.
W jednym i drugim przypadku chodzi o zdrowie.Na razie dużo czytam na ten temat, ponieważ jest to dla mnie zupełna nowość.Otrzymałam wraz z produktem ,dokumentację na ten temat.



Jonizator wody alkalicznej i generator srebra koloidalnego.

Woda alkaliczna,


Woda kwasowa ,

Więcej.
Prezentownia24pl   (Proszę się pochwalić,że wiecie Państwo,  o  tej firmie ode mnie.)

Pozdrawiam serdecznie.

sobota, 14 maja 2016

Pizza na grubym spodzie.

Witam. Miło mi Państwa powitać po dłuższej nieobecności.



Chciałabym zaproponować pizzę bardzo pożywną na grubym spodzie. U mnie w domu przyjęła się i z chęcią ją Państwu polecam.

Produkty:

40 dkg sera żółtego

 Na spód pizzy:

0.5 kg    mąki
o,5     szklanki zmielonych orzechów (własny- włoski)



0.5          "       zmielonej skiełkowanej pszenicy
 3  łyżki oleju z pestek winogron (może być inny)
 2  jajka
o.5 paczki drożdży(Babuni)
 1 łyżeczka  soli
 0.5  łyżeczki mielonego imbiru
  0.5 łyżeczki kurkumy

  1 szklanka wody.( około)

Drożdże postawić do wyrośnięcia.

Sposób wykonania:

Mąkę ( można przesiać) wymieszać z orzechami i skiełkowaną pszenicą. Następnie dodać pozostałe składniki i wyrobić ciasto. Ciasto ułożyć na brytfannie .Ja przykrywam folią, aby szybciej wyrosło.
Po wyrośnięciu  wkładam do piekarnika i piekę   około 40 minut w temp.175 stopni.

Składniki na farsz:

40 dkg boczku wędzonego
30 dkg pieczarek
papryka czerwona i żółta, cukinia, parę ząbków czosnku, słoiczek pomidorów 200 g (własne), olej do smażenia, 2 łyżki śmietany.
Przyprawy:
Ziele angielskie, listek laurowy, pieprz czarny i ziołowy, rozmaryn, sól. i bazylia w/g smaku.

Sposób wykonania:
Po wstępnej obróbce (mycie, ozonowanie, krojenie) najpierw na patelni z odrobiną oleju.    piekę boczek . Po obsmażeniu dodaję pozostałą część pokrojonych produktów i przypraw .  Mieszam pomidory ze śmietaną i łączę z farszem. Całość wykładam na upieczony spód do pizzy.
 
Paprykę czerwoną i żółtą pozostawiam małą ilość do dekoracji  przy obkładaniu serem pizzy do zapieczenia  i  ....smacznego.
.
  Ozonator.
Bardzo przydatny w przygotowaniu zdrowych potraw , ozonowanie wody do kąpieli  jak również
utrzymanie czystego powietrza w pomieszczeniu( tak w skrócie).










 P.S.Wizerunek mojej posesji.        



Pozdrawiam serdecznie.